Апел грађанима: Отпад одлажите искључиво у подземне контејнере

ЈКП „Комуналне службе“ упућује апел грађанима да комунални отпад не одлажу на месту у Улици Моше Пијаде, у стамбеном блоку, где су се раније налазили контејнери запремине пет кубика, а који су у међувремену уклоњени.

Подсећамо да су на овој локацији недавно постављена четири подземна контејнера, који су у функцији и намењени су за одлагање комуналног отпада. Ипак, у претходном периоду примећено је да поједини грађани и даље остављају смеће на месту где су се раније налазили стари контејнери, што доводи до стварања нехигијенских услова и нарушавања изгледа овог дела града.

Због оваквог одлагања отпада ван контејнера долази и до његовог расипања услед ветра, као и развлачења смећа од стране паса и мачака, чиме се додатно нарушава чистоћа овог простора.

Апелујемо на све суграђане да отпад одлажу искључиво у за то предвиђене подземне контејнере, како би се очувала хигијена и уредност простора.

Такође обавештавамо јавност да, с обзиром на то да су подземни контејнери стављени у употребу, други контејнери неће бити поново постављани на овој локацији.

ЈКП „Комуналне службе“ захваљује грађанима на разумевању и сарадњи у очувању чистијег и уређенијег града.